Něco o mně

Něco o mně a mé cestě

soukromý veterinární technik (registrace č T51004)

člen Asociace manuálních terapeutů zvířat, z. s.


 • 6/2010 - kurz Canisterapie - Pavlína Bohunová a Marie L. Šípová
 • 7/2013 - Příprava psa na výkon a základy prací na balančních pomůckách pro psy - Kateřina Plačková
 • 3/2015 - kurz fyzioterapie malých zvířat - Eva Olexová
 • 4/2015 - Kurz Konceptu Bazální stimulace® I. - PhDr. Karolína Friedlová
 • 4/ 2016 - Kurz TTouch - Marta Mannelová
 • 4/2017 - Základní kurz Dornovy metody pro zvířata - Česká škola Dornovy metody pro zvířata
 • 11/2017 - Kurz první pomoci pro psy - Zuzana Wildmannová
 • 11/2017 - Pracovní seminář Dornovy metody pro psy - Česká škola Dornovy metody pro zvířata
 • 6/2017 - 3/2018 - účast na odborném profesním fóru "Nová řešení pro rozvoj kompetencí ZOO-terapie v sociální práci" - Elva Help - Bc. Andrea Tvrdá
 • 5/2018 - aktivní účast na konferenci "Nová řešení pro rozvoj kompetencí ZOO-terapie v sociální práci" - výstup ve formě sborníku k nahlednutí ZDE
 • 10/2018 - Pracovní seminář Dornovy metody pro psy - Česká škola Dornovy metody pro zvířata
 • 4/2019 - Pracovní seminář Dornovy metody pro psy - Česká škola Dornovy metody pro zvířata
 • 5/2019 - Dogfitness I. - MVDr. Veronika Gesierichová
 • 9/2019 - Aplikovaná psychologie pro terapeutickou praxi - Institut zdraví zvířat, s.r.o.
 • 10/2019 - Osteodynamika® Level 1 - Institut zdraví zvířat, s.r.o.
 • 10/2019 - Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata
 • 1/2020 - Aktivní senzomotorické cvičení pro psy - System by Aqua-dog - Mgr. Veronika Herzogová
 • 1/2020 - Osteodynamika® Level 2 - Institut zdraví zvířat, s.r.o.
 • 4/2020 - Reflexní lymfatická masáž chodidel - PharmDr. Vendula Martinková
 • 5/2020 - Dogfitness II. - MVDr. Veronika Gesierichová
 • 5/2020 - Zobrazovací diagnostika - páteř - RTG, MR, CT - MUDr. Darja Stark (Praktický vzdělávací workshop pro fyzioterapeuty)
 • 6/2020 - Osteodynamika® Rozšířené techniky - Institut zdraví zvířat, s.r.o.
 • 7/2020 - Dogfitness III. - MVDr. Veronika Gesierichová
 • 8/2020 - ukončení studia na střední škole veterinární E. Holuba v Brně - maturitní zkouška
 • 8/2020 - aktivní účastním Konference Asociace manuálních terapeutů zvířat - téma: Neuromyofasciální systém a jeho fungování v praxi manuálního terapeuta (můj příspěvek Kiss syndrom a jeho projevy u mláďat)
 • 9/2020 - Pracovní seminář Dornovy metody pro koně - Institut zdraví zvířat, s.r.o.
 • 10/2020 - Praktická aromaterapie - Akademie Nobilis Tilia (lektor:

  Adéla Zrubecká, MIFPA)

 • 11/2020 - Úvod do aromaterapie ve světě psů - Bc. Kateřina Michálková
 • 11/2020 - Osteodynamika® Level 3 (viscerální manipulace) - Institut zdraví zvířat, s.r.o.


A povídání?

Asi každá malá holka si přeje mít doma koně. I já si to jako malá přála. Chtěla jsem mít doma stáj a studovat veterinu. A tak jsem v 6 letech začala docházet do stáje, abych se naučila, co je třeba znát.

Postupem času se plány začaly měnit a naši koně zatrhli. Začala jsem tedy otravovat o něco menšího a dostala morče Ferdu, později andulku Andulku. Plány na studium se zdály být reálnější než vlastnictví koně, a tak jsem upnula síly tam. Postupem svého samostudia při gymnáziu jsem ale narážena na etické otázky, se kterými se veterinář často potýká (kastrace, utrácení zvířat apod.), a došla k závěru, že tudy asi cesta nepovede. Na chvilku jsem tedy touhy léčit a pomáhat uložila k ledu. Čas plynul a já konečně dostala "koně" (vyprosila jsem si dobrmaní hovádko Danta, který mi opět připomněl, že péči o zvířata mám nejspíš v srdci). S Dantem bylo zprvu hodně práce, byl to rok a půl starý konipásek bez základního výcviku a se spoustou much, které si přinesl z předešlého domova - a navíc můj první vlastní pes, takže mi začal brzy přerůstat přes hlavu.

Dante byl žrout, který mě neustále vláčel po veterinách, protože něco zobnul tu, něco zas tamhle... Začali jsme hledat vhodný cvičák. Něco málo prošli, někde se pak usadili a začali pracovat. Výsledky se po nějakém tom roce a měsíci dostavily. V květnu 2010 jsme s Dantem absolvovali kurz canisterapie pod vedením Pavlíny Bohunové a Marie L. Šípové a tahle služba se nám moc zalíbila. Jak se později ukázalo, líbilo se nám všechno, co nás někam posouvalo, a tak jsme (spíš ze zvědavosti) absolvovali v létě 2012 kurz masáží a základy prací na balančních pomůckách u Kateřiny Plačkové. To, že jsem nešla na veterinu, mě často mrzelo, ale Dante mě zoceloval svými neustálými výstřelky. Na veterině jsme byli každou chvíli, a za nějaký ten pátek už člověk pomalu věděl, co mu asi řeknou, až tam zas vleze. Začala jsem opět sama nastudovávat - začínali jsme u nám nejbližšího tématu zažívacích potíží. Po patálii se skřípnutým nervem jsme se přesunuli k tematu Wobblerova syndromu a k problémům s pohybovým aparátem, a v závěru naší společné cesty jsme byli nuceni řešit problémy kardiologické. A tady nastoupila se svými zkušenostmi moje maminka a Koncept Bazální stimulace® , který mi zas o kousek víc pootevřel oči v tom, že léky jsou jednouz cest. Nikoli však jedinou. Moc lidského doteku mne posadila na zadek s otevřenými ústy. Konec roku 2014 byl rozhodující a utvrdil mě v tom, že samostudium je nezbytnou součástí mého soužití se psem a že nechci jeho život svěřovat v nevědomosti do rukou někomu, komu na nás nezáleží. Přes veškerou snahu jsme nevyhráli, a já si zkusila, jaké to je ztratit nejlepšího přítele. Tato zkušenost ve mně zcela rozpustila ledy, ke kterým jsem kdysi uložila svou touhu pomáhat k uzdravení. A tak začala nová etapa mého života.

V březnu 2015 jsem absolvovala kurz fyzioterapie malých zvířat u Evy Olexové. Zde jsem si uvědomila, že zvíře si zaslouží respekt, ať je v jakémkoli stavu. Uvědomila jsem si, že jsou určité hranice, které jsou pro mě nepřekročitelné. A tak jsem si vzala maximum a šla dál, protože to maximum bylo stále velmi málo. V dubnu 2015 jsem navázala osobní účastí na kurzu Bazální stimulace®, již u nás zašituje PhDr. Karolína Friedlová. Tento koncept je jedinečný a jeho užití u zvířat je ojedinělé, přestože je neuvěřitelně účinné, jak ukázal závěr mé cesty s Dantem. V dubnu 2016 jsem měla tu možnost nahlédnout do tajů TTouch s Martou Mannelovou. O rok později jsem si rozšířila své obzory o fascinující poznatky Dornovy metody u manželů Dunových. Tato etapa byla pro mou další cestu rozhodující. Dotkla jsem se fascinujícího světa fascií a zamilovala jsem se do něj. Navštívila jsem Dogfitness I. u MVDr. Veroniky Gesierichové a Kurz první pomoci pro psy u Zuzky Wildmannové.  Absolvovala jsem  Osteodynamiku® Level 1 a 2 a stala jsem se Doporučeným terapeutem Dornovy metody pro zvířata. V současné době dokončuji dálkové studium střední školy veterinární v Brně, prohlubuji si získané vědomosti z oblasti fungování těl nejen zvířecích, ale i lidských.

Nejcennější, co jsem za dobu svého společného života se zvířaty objevila, je křehkost života a to, jak je možné ve vteřině ztratit velmi mnoho bez možnosti vrátit čas zpět. Ke každému svému pacientovi přistupuji s tímto vědomím. Chci hledat cesty, které dávají další možnosti. Nezůstávat u toho, že něco nejde, protože mě to ve škole dál neučili. Život je učitelem a mým cílem je být pozorným žákem, který svými vědomostmi a zkušenostmi umožní pomoci tam, kde je to potřeba.

Dante
Dante
Arulka
Arulka
Píďa
Píďa
Arulka a Píďa
Arulka a Píďa