Co je manuální terapie?

aneb Co Vám můžeme nabídnout?

Dornova metoda pro zvířata

...jemná manuální terapie, která za pomoci opětovného usazování kloubů do správné fyziologické pozice umožňuje uvolnění, a snižuje tak bolestivost pohybu. Při preventivním ošetření je možno předejít potížím díky včasné nápravě zpočátku třeba jen neznatelného problému.

OsteoDynamika®

...manuální terapeutický systém, který rozpoznává a řeší mechanické i membránové blokády všech složek opěrného aparátu: kostí, kloubů a tkání - vazů, šlach a povázky (fascie), orgánů a nervů - reguluje patologické napětí  těchto složek a uvádí je do správného (fyziologického) nastavení.

Rekondiční masáže

...napomáhají prokrvení a látkové výměně ve svalech. Využívají se pro regeneraci a zlepšení fyzického i psychického stavu organismu a pro uvolnění blokád zapřičiněných neúměrnou zátěží, špatným pohybem nebo doskokem.

Kondiční cvičení na balančních pomůckách

...pomáhá aktivovat tzv. hluboký stabilizační systém - krátké hluboko uložené svaly, které mají na starosti správné držení těla. Jsou vhodné jako prevence úrazů nejen u sportovů. Své místo mají také v rehabilitačních plánech.

Bazální stimulace®

...umožňuje díky speciální velmi jemné formě doteku nastartovat pejska po psychické či fyzické stránce ke spolupráci a dalším pokrokům. Mohou být součástí běhu na dlouhou trať, ale přinášejí často výsledky tam, kde si klasická medicína přestává vědět rady.

TTouch

...využívá schopnost vnímání těla a následnou prací s ním umožňuje stabilizaci nevyrovnané psychiky u bojácných a argesivních jedinců.

Stříhání drápků

metoda alternativního střihu

Magnetoterapie

Je nabízena pouze jako doplňková služba po dohodě s veterinárním lékařem.

...díky pulsnímu elektromagnetickému poli umožňuje efektivnější látkový metabolismus (výměna živin a odbourávání škodlivin) v ošetřované tkáni. Umožňuje tak rychlejší hojení a úlevu od bolesti.

Stimulace nervových drah elektrickou sondou

Je nabízena pouze jako doplňková služba po dohodě s veterinárním lékařem.

... je využívána za účelem úlevy od bolesti po lehčích úrazech, při chronických bolestrech a ke stimulaci nervových drah při paralýzách.